Optimato

Když k nám jedete na kole

Cesta z centra Hradce Králové
aneb desatero zastavení mezi Hučákem a letištěm
Labská elektrárna - Hučák
Zastavení první
Elektrárna a jez Hučák 
 
Elektrárna a jez přezdívaný Hučák je unikátní technická i kulturní památka a jedna z nejvýraznějších secesních dominant Hradce Králové. Labská vodní elektrárna z dílny architekta Františka Sandera dodává energii pravidelně od roku 1912 až dodnes. Díky výraznému slavnostnímu osvětlení můžete Hučák obdivovat i po setmění.
Pražský most a nová náplavka
Zastavení druhé
Labský most a nová promenáda
 
Pražský most je nejstarší silniční most ve městě. Nynější podobu zdobenou oblouky s osvětlením a přilehlými kiosky mu vtiskl proslulý architekt Jan Kotěra. Zrekonstruované 0,5 km dlouhé náplavky jsou ideálním místem pro odpočinek. Při večerních procházkách po osvětlené promenádě to vypadá, jako byste se procházeli po nábřeží Seiny v Paříži...
Muzeum východních Čech
Zastavení třetí
Muzeum východních Čech
 
Monumentální budova muzea ze začátku 20. století patří mezi nejvýznamnější díla otce české moderní architektury Jana Kotěry. Její fasádu zdobí dvě alegorické figury sedících žen – Umění a Průmyslu. Tato budova byla už od samého začátku projektována jako muzejní a dnes je jedinou ve městě národní kulturní památkou.
Sokolovna - Filharmonie - Městské lázně
Zastavení čtvrté
Budova Sokola, Filharmonie a Městských lázní 
 
V komplexu budov najdete sportovní halu, v níž možná právě teď trénují hradecké prvoligové basketbalistky. Součástí tohoto urbanistického souboru na labském nábřeží je i filharmonie nebo funkcionalistická budova Městských lázní. Ty dnes slouží jako zábavní aquapark a lákají například na umělé mořské vlnobití.
 
Aldis
Zastavení páté
Kongresové centrum Aldis
 
Moderní kongresové středisko Aldis leží v klidném prostředí v centru města na břehu řeky Labe. V jeho prostorách se konají významné společenské a kulturní akce s kapacitou přes 3000 lidí. Blízko Aldisu se pak nachází na první pohled nenápadný, ale zato historicky velice cenný secesní most z roku 1911.
Tranzitní telefonní ústředna
Zastavení šesté
Tranzitní telefonní ústředna
 
Vstupní branou do hradecké průmyslové oblasti je komplex budov tranzitní telefonní ústředny, který uzavírá celou nábřežní kompozici. Tvarově i vizuálně svébytná stavba s věží je tak dalším významným dědictvím architektury konce 70. let. 
Železniční most tzv. Železňák
Zastavení sedmé
Most Železňák

Tento obloukový most na trati z Hradce do Týniště nad Orlicí vede přes řeku Labe. A že jde o most železniční, a tak mu nikdo z místních neřekne jinak než „Železňák".

Betonový secesní most tzv. Kameňák
Zastavení osmé
Most Kameňák
 
Pro svoje unikántní architektonické ztvárnění patří Kameňák mezi cenné technické památky v Hradci Králové. Původní dřevěnou stavbu nahradil na začátku 20. století most betonový. Kameňák vypadá díky secesním ozdobám a pilířům doslova jako z pohádky.
Partie-na-rece 01
Zastavení deváté
Malé ohlédnutí
 
Hledáte na cestě k nám místo k odpočinku nebo rozjímání? Zastavte se právě zde. Vychutnejte si pohled na řeku daleko od ruchu velkoměsta…
Historické letištní budovy
Zastavení poslední 
Letiště Hradec Králové
 
Hradecké bývalé vojenské letiště bylo po zániku letového provozu armádou postupně opouštěno od 90. let. Aby se zamezilo chátrání celého objektu, město přistoupilo k rekonstrukcím. A tak se místní letiště pomalu staví na vlastní nohy, pořádá letecké přehlídky a zdá se být připraveno na rozvoj veřejného civilního provozu

 

Buďte v obraze! Novinky do emailu zdarma.
Aktuality
O nás
Již více než 16 let
se věnujeme reklamě
na internetu.
O váš úspěch na
internetu se dnes stará
přes 10 specialistů.
Optimato je
česká firma
rodinného
charakteru.
Pro sebe i své klienty
se snažíme vytvářet
příjemné a inspirativní
prostředí, ve kterém se dobře tvoří.
Mezi hlavní hodnoty,
kterými se řídíme, patří
odbornost, vstřícnost a spolehlivost.

Optimato - internetový marketing
Mapa Optimata
ŠtepánNinaOndraPavelKamilKateřinaBarčaSkaldaPavlaMartin
telefon603 579 377